Ми – звичайні небайдужі громадяни України, які працюють у різних сферах, спілкуються різними мовами та мають різні політичні погляди.

Ми не політичне об’єднання і не маємо політичних цілей. Однак спільним для нас всіх є нульова толерантність до корупції, а також те, що нам не байдуже майбутнє України. І ми не можемо бездіяльно сидіти і спостерігати, як у нас крадуть шанси на краще життя.

Ми переконані, що корупція є найбільшою внутрішньою загрозою для нашої держави та її майбутнього, так само як російська агресія – зовнішньою. Починаючи з 2014 року владі, за активної допомоги активістів та Заходу вдалося зробити перші кроки у боротьбі з корупцією. Такого в нашій країні ще не було з часів проголошення Незалежності.

Ми очікували, що після Революції Гідності, відновлення курсу на європейську інтеграцію та початку російсько-української війни, політики, які підтримали створення нових антикорупційних органів, будуть послідовними та не зроблять кроків назад.

Натомість ми бачимо, що реальна боротьба з корупцією знаходиться під загрозою відкату: перешкоджання у протидії топ-корупції з боку Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України, неефективна робота Національного агентства із запобігання корупції та заяви співробітників про політичне втручання у роботу цього органу, політичне втручання у конкурсний відбір керівництва Державного бюро розслідувань, перешкоджання у діяльності Національного антикорупційного бюро України, призначення недоброчесних суддів у Верховний суд, відвертий саботаж розгляду антикорупційних справ у судах та намагання затягнути чи повністю вихолостити ідею створення Антикорупційного суду. При тому, що рівень корупції в державі залишається за оцінками вітчизняних та міжнародних експертів критично високим.

Усі ці, а також інші процеси відбувалися та досі відбуваються у той час, коли увага суспільства прикута до війни на Сході. Розуміючи це, ми вирішили, що не хочемо жити в країні, політична еліта якої навіть після трагічних подій останніх чотирьох років все ще не готова боротися з корупцією на вищому рівні.

Ми не можемо миритися з таким станом справ після всіх випробувань, через які пройшло наше суспільство, і вимагатимемо від української влади у різний спосіб та включно із акціями прямої дії виконання тих «незручних» кроків, реалізація яких без тиску суспільства постійно саботується.Нашою метою є запуск ефективної роботи антикорупційних органів та реформа правоохоронних. Ця мета є амбіційною та складною, а на її реалізацію піде багато часу. Тому на першому етапі ми вирішили зосередити свої зусилля на боротьбі з найбільш небезпечним явищем – топ-корупцією, та закликаємо усіх небайдужих об’єднуватися заради спільної мети. Лише об’єднавшись, ми – люди з різними поглядами та політичними вподобаннями – зможемо досягти цього результату.


Підписуючи цю Декларацію, особа підтверджує, що не переслідує жодних особистих корисливих чи неправомірних цілей, не представляє інтереси будь-якої політичної партії, іноземної організації, будь-якої третьої сторони та діє виключно від свого імені та в інтересах українського суспільства. Підписант Декларації зобов’язується прикласти усіх зусиль та використати усі надані законодавством можливості для досягнення зазначених вище цілей. Підписант Декларації зобов’язується дотримуватися Конституції та законів України.